Zadanie

Zadanie vo formáte PDF.

Diskusia

(Neprihlásený)
0/16384
warning

Petr (Tak kampák, Kuzmo Kuzmiči?)

3. jún 2024 17:10

Já jsem chtěl původně pomlčet o českých možnostech, ale když už to tady tak propíráte, tak tady je šifra z jedněch fakt starých Svíček, která pracuje s pěti (!) páry známých českých písniček na stejné melodie. A řeší se přes slabiky...

http://svicky.sifrovacka.org/soubory/09_ROZUM.pdf

mišof (Organizátor)

3. jún 2024 11:44

@Jano Daktyl sem, daktyl tam :) Voľakedy dávno som na nejakom sústredku KSP dal účastnikom úlohu spievať hymnu na melódiu Na Kráľovej holi a naopak, to tiež funguje dosť kvalitne :)

Jano (Štvrťžblnk)

3. jún 2024 11:18

Trochu pracná šifra na to, že je prvá, možno to bol zámer. Ten správny nápad sme dostali celkom rýchlo, HOTOVO nám potvrdilo, že ideme dobre. Napriek tomu nám dokončenie trvalo pomerne dlho s tým, že posledný krok sme zbytočne komplikovali a môj nápad a zároveň aj obava spočívala v aplikovaní princípu na prvé slabiky vzniknutých slov, čo sa teda nasšťastie ukázalo ako blbosť :) Nefungovalo ani prečítanie iba prvých slabík, od toho už bol len krok k prečítaniu prvých písmen.

FUN FACT:
Piesne Kohutík jarabý a Slovenské mamičky majú rovnaký počet slabík v slohách (ignorujúc opakovanie prvého veršu v Slovenských mamičkách a divné rozdelenie slova ľalia). Obe si teda vieme zaspievať beztrestne s melódiou tej druhej.

adamat (žjb)

2. jún 2024 21:50

Jsem nadšen, že jsme hned ze startu dostali šifru tak moc slovenskou, že by v Česku vůbec nešla sestrojit. Některé odstíny se nám od sebe trochu hůř odlišovaly, ale ono na tom nakonec vlastně tolik nesešlo.

Adam (Potkani)

1. jún 2024 21:38

Na tejto sifre sme aj s dvoma napovedami stravili 5 hodin, co je tolko ako na nasledujucich siestich sifrach xd

Matus

1. jún 2024 21:31

Bez pochopenia dúhy nám trvalo prekvapivo dlho dôjsť k riešeniu, aj keď princíp sme mali. Vychádzali skoro slovenské skoro slová, akurát dosť rozbité na to aby sme uviazli a vyhoreli. Sem tam zlý výber slabiky z viacerých možností (bez dúhy to nebolo vždy jednoznačné), sem tam zle rozdelenie na slabiky, sem tam nepozornosť.