Zadanie

Šifru číslo 2 tvorí balíček tvorený 20 navzájom rôznymi kartami, ktorý ste od organizátora dostali spolu s týmto pa‐ pierom. Skontrolujte si, že naozaj máte 20 rôznych kariet. Ak vám nejaká karta chýba alebo máte nejakú dvakrát, organizátor na stanovišti vám to napraví.

Upresnenie polohy stanovišťa 3: Pri severnom rohu hľadajte organizátora. Ak idete medzi poslednými a už tam organizátor nie je, hľadajte tam isto obal so šiframi v kríkoch pri plote.

Karty vo formáte PDF (A6, jedna na stranu).

Diskusia

(Neprihlásený)
0/16384
warning

Tomi (Mimo a riadne)

3. jún 2024 22:41

Možno je to len náhoda kvôli abecedne zoradeným názvom, ale musím pochváliť, že asi najvtipnejší text bol hneď na prvej karte.
Niektoré neskoršie už boli skôr také wikipédiové ale tá andulka nás rozosmiala.

Petr (Tak kampák, Kuzmo Kuzmiči?)

3. jún 2024 1:17

Aha, až po přečtení mi došlo, že to nebylo prostě dělení, ale opakovaný útok, který snižuje obranu. V tom případě se šlo vyhnout možnosti brutění tím, že by to nevyšlo přesně a ve zbytcích mohl být další kus tajenky

Petr (Tak kampák, Kuzmo Kuzmiči?)

2. jún 2024 21:43

Moc pěkná. Ta možnost brutění mě napadla až po hře.

mišof (Organizátor)

2. jún 2024 21:40

Pôvodná testovacia verzia mala všetky problémy posunuté o 1, teda napr. ak bol útok 5 a písmenko 10, tak problém nemal "obranu" 50 ale len 49 - to už netipneš, ale keď správne popáruješ a všetky ti takto vyjdu, tak to stále pochopíš. Len teda je to menej pekné a niekoho to môže zbytočne zdržať/popliesť. Testovali sme aj verziu, kde bolo trochu menej očividné, že pomenúvaš karty. Keď sme sa ale rozhodli zaradiť karty do hry už na 2ku, a hlavne po dosť pracnej studienke/hymne, tak sme tu chceli mať čo najviac čistú a príjemnú šifru a dali sme do hry tú verziu, čo ste videli.

Čakali sme už pred hrou, že niektoré tímy, ktoré nedostanú ten autorský nápad, sa cez šifru eventuálne dostanú tým menej pekným spôsobom len cez deliteľnosť "obrany" a "útoku" čo spomína Viktor a vyskúšanie možností. V princípe nám to nevadilo. Je to stále dostatočné odhalenie princípu čítania tajničky a vyriešenie šifry, v hre sa takýto tím dostane ďalej a autorský nápad potom ocenia aspoň doma, prípadne v cieli.

Panda (Párty u Niky)

2. jún 2024 21:10

ak to poteší, tak my sme si tiež hneď všimli, že sú tam útoky a obrany a že by sme to mohli deliť; ale jednoznačne sme vedeli priradiť len 5÷5, 121÷11, a potom 77÷7; zvyšok mal viac možností

Kesy (Keksíky pre psíky)

2. jún 2024 9:52

Toľko práce a potom vám to tímy vybrutia, čo?

My sme to vylúštili autorsky, ale po vylúštení sme mali pocit, že to išlo uhádnuť. Osobne som dúfal, že nás hra za autorské vylúštenie odmení, veď načo vyrábať karty, ktoré sa využijú len raz? Tie pomenovania by som osobne ešte niekde využil.

Prevedenie kariet je ale krásne.

Viktor (Akurát načas)

1. jún 2024 21:48

Tu sme preskočili nejaký krok. Prišlo nám, že treba spárovať karty a problémy. Povedali sme si, že najlepšie by bolo aby attack a defense boli súdeliteľné, tak sme to rovno vyložili na stôl tak. Z výsledkov po delení sme dostali riešenie.