Zadanie

Z denníku ochranára:

Jedno skoré jarné ráno som sa vybral na prechádzku po lese -- nazbierať trochu cesnaku na pesto. Vyrazil som rovno za slnkom a kráčal som až pokiaľ som nemal najvyšší kopec po pravej ruke. Vtedy som odbočil a pokračoval rovno k nemu. No nedošiel som až tam, lebo som v diaľke po pravej strane zbadal krásnu červenú hubu. Keď som prišiel až ku nej, zistil som, že je to muchotrávka, tak som ju nechal tak. Zato o pár krokov ďalej bol pekný dubák. Odtrhol som ho a vybral som sa naspäť domov.

Keď už som bol skoro doma, ocitol som sa medzi jahodoviskom a malinoviskom. Neodolal som a vybral som sa nazbierať jahody. No kvôli močarine som sa k nim nedostal. Ostal som bezradne stáť pred ňou a obzeral som sa, čo by som ešte mohol spraviť. Ako správny ochranár som sa vybral skontrolovať stav stromov, najprv listnatých a potom ihličnanov. Na ihličnatom strome som objavil roj divých včiel, tak som to zabalil a šiel rovno domov. \bigskip

Domov som si priniesol 18 trsov cesnaku. Toľko som toho zažil, že sa mi až nechcelo veriť, keď mi fitness tracker oznámil, že som dokopy prešiel len 54 krokov.

Diskusia

(Neprihlásený)
0/16384
warning

Ajka (Organizátor)

3. jún 2024 9:33

Tvar cesty - vlajocka / loďka bol čisto náhodný. Chvíľu sme rozmýšľali či sa nám nehodí nejaký tvar urobiť cielene, ale nehodil. Keď vyšla loďka, tak už nebola sila robiť ďalšiu iteraciu, kde by bol obrázok abstraktný...

adamat (žjb)

2. jún 2024 22:08

Roztomilá, moc se nám líbila. Asi potřetí jsem se dozvěděl, že mýval je medvedík čistotný, bez čehož samozřejmě nedávaly smysl ty blednoucí ťapky. (Moje teorie byla, že medvídek koala si během cesty uvědomil, že vlastně není medvěd, a začal proto ze šifry mizet.)

Petr (Tak kampák, Kuzmo Kuzmiči?)

2. jún 2024 21:45

Na Macka Pú (facepalm) jsme přišli až na přesunu po doskreblení tajenky. Proč cesta tvořila obrázek, připomínající vlaječku z minesweeperu?