Zadanie

Táto šifra už nie je plnohodnotne riešiteľná.

Zadanie šifry tvorí 33 navzájom rôznych zalaminovaných kartičiek, ktoré ste dostali od organizátorov spolu s týmto textom. V drobných výrobných vadách (nepresnosti pri rezaní a laminovaní, vrátane viditeľných zvyškov orezových čiar na papieri) nehľadajte šifru.

Tejto šifry máte len jednu kópiu zadania. Ak by vám to malo spôsobiť neprekonateľné problémy, kontaktujte organizátorov.

Diskusia

(Neprihlásený)
0/16384
warning

Jano (Štvrťžblnk)

3. jún 2024 17:04

Náš Jano (nie ja) stále dumal nad tým, prečo je to zalaminované, veď predsa to mohlo byť normálne napísané na papierikoch, tak ako napr. karty. Ja som tvrdil, že je jasné, že to je napr. kvôli dažďu, veď malo pršať :) Správne dokonca odhadol ešte pred nápovedou, že to bude zrejme voňať, veď čo iné. A mal pravdu.

Kesy (Keksíky pre psíky)

3. jún 2024 16:44

Zaujímavé, že keď si to takto čítam, tak si vravím, že všetky tie vône sú sakra rôzne a že to predsa nemôže byť problém rozpoznať :⁠-⁠D

Ajka (Organizátor)

3. jún 2024 16:20

A najhorší na testovanie bol biolit. Síce bol úplne jasný na rozpoznanie, ale voňať ho na troch papierikoch bolo o tri papieriky viac :). Nedostal sa do hry...

Hanka (Organizátor)

3. jún 2024 10:33

A teda, nakoniec tie použité vône boli hlavne esenciálne oleje a parfumové kompozície na výrobu mydiel.

Hanka (Organizátor)

3. jún 2024 10:32

Vône boli nasledovné: 1 - capuccino, 2 - fialka, 3 - vianočná, 4 - jahoda, 5 - čokoláda-pomaranč, 6 - mäta, 7 - višňa+marcipán, 8 - orgován, 9 - zelené jablko, 10 - kokos, 11 - borovica. Kótu sme dali zámerne rozoznateľnú, snažili sme sa aj tie prvé písmená dať čo najlepšie rozoznateľné. Pri vyrábaním sme vyskúšali aspoň 40 rôznych vôní :)

adamat (žjb)

2. jún 2024 22:53

S touto šifrou jsme vůbec nesouzněli; zřejmě jsme se málo ptali, proč je to sakra zalaminované. I po nápovědě jsme hrozně dlouho řešili, jak může být „rozstrihnutie“ myšleno metaforicky, protože přece nebudeme stříhat do jediné kopie šifry. Oceňuji, že kóta sousmrděla tím nejdistinktivnějším a nemuseli jsme tak dolušťovat úplně precizně – většina zbytku totiž byla v kategorii „uhh nevím, nějaké mýdlo?“ Napíšete prosím pro zajímavost, o jaké vůně mělo jít?

Škrečok (Organizátor)

2. jún 2024 21:53

Tie kladné čísla boli zvolené tak, aby vám súčtom dvoch vyšlo aj viacero iných kót na okolí ;)

Petr (Tak kampák, Kuzmo Kuzmiči?)

2. jún 2024 21:50

...ale pak jsme si říkali, že by to šlo i vyhaluzit po analýze. Přebývají dvě kladná čísla, takže to bude nejspíše kóta. Najdeme nějakou vhodnou kótu, podíváme se na její název, zkusíme dosadit a jdeme. Nakonec jsme taky nedolušťovali, ale věřili.

Petr (Tak kampák, Kuzmo Kuzmiči?)

2. jún 2024 21:49

Vyřešil Aleš svým monologem: "Proč je ten papír tak škaredý? Proč je to zalaminované? Proč je to celé takové divné?". Když jsme mu to dovolili rozstřihnout, už před nastřižením prvního dílku hlásil, že to nejspíš bude smrdět. Inu, dvacetileté zkušenosti ze šifrovaček se nezapřou.

Majo (Štyria tankisti a pes)

2. jún 2024 21:01

Akožeee, riadna feťáčina. Oceňujem využitie tejto šifry v Dúbravke. Náhodní okoloidúci, resp. decká na ihrisku sa asi čudovali, čo to robíme :)

Kesy (Keksíky pre psíky)

2. jún 2024 9:56

Ten moment, keď kartičku rozstrihneš, ale zároveň si si otvoril aromatickú NEIPA, takže všetky pachy sú prekryté vôňou piva.

Kvík? (Veselý hroch)

1. jún 2024 23:43

Tie laminované štvorčeky a rádovo 300 krásne štvorcových špinavých okien na budove zimného štadióna... to bola úplná náhoda? :-)

Panda (Párty u Niky)

1. jún 2024 22:08

are you kidding me?