Zadanie

Po registrácii si tímy mohli prečítať pokyny pred štartom.

Keď začala hra, v obálke našli nasledovné veci:

Diskusia

(Neprihlásený)
0/16384
warning

Panda (Párty u Niky)

4. jún 2024 21:28

aha, tak na to tam bola tá vaňa :D

mišof (Organizátor)

3. jún 2024 12:58

Žbirka bol vcelku obľúbený neuznávaný pokus, ale jeho Balada o poľných vtákoch fakt nevysvetľuje štyri čierne kone idúce napiť sa z vane :)

Panda

3. jún 2024 12:26

jazda na koníkoch veľmi pekná - (akurát podľa nás spieva Baladu (o poľných vtákoch) Meky Žbirka, nie Peťo Lipa... ale to je v konečnom dôsledku jedno, Žbirka je hádam ešt väčšia hviezda :))
fun fact, keď som wikipédioval Baladu (pre istotu, či nie je nejaké konkrétne pomenovanie spaváka balady typu bard, trubadúr,...) tak slovenská wikipédia uvádza dole ako posledný riadok "Použité literárne zdroje: Literatúra pre 5. ročník ZŠ, Teória literatúry a iné. Pieseň od Mira Žbirku sa volá aj Balada o poľných vtákoch." čo mi prišlo vtipné, že toto tam je explicitne uvedené

Harry Potter - mali sme páry, mali sme názvy postavičiek, videli sme, že Sirius nemá pár, nebolo nám z toho jasné, že Sirius je priamo riešením tejto časti (možno keby sme už mali 3 ďalšie indície a vedeli, že heslo je hviezda, tak by sme to backtrackli, že áno toto sedí). Čakali sme ďalej že čo s tým, že napríklad heslo má byť Siriusov pár (Marlene McKinnon - takže možno nejaká narážka na Marlenku?)

Škôlka - mali sme HESLO, ale potom to prestalo dávať zmysel, lebo to vyzeralo, že tam skáčeme pravou nohou (teda berieme tie označené P, ale v tých políčkach, kde sú dve vedľa seba, máme brať len to z pravého políčka...)

"bublifuková show: Zjavné,... " - ako pre koho

mišof (Organizátor)

2. jún 2024 21:51

Nemenovaný hráč pred štartom: "Dúfam, že na tie tváre bude maľovať niekto, kto to vie!"

Ja: "U vás rozhodne nie :D"

Petr (Tak kampák, Kuzmo Kuzmiči?)

2. jún 2024 21:42

Tady jsme jednu šifru měli vyluštěnou a nevěděli o tom (Sirius) a jednu skoro vyluštěnou a nedokázali triviálně přečíst (auta). Ale start byl stejně dost rychlý. Ocenili jsme, že to byly šifry, protože jsme se fakt báli, že budou nějaké dětské aktivity. Dokázali jsme si představit, že někoho z týmu pomalujete a budeme to muset luštit a podobně...

adamat (žjb)

2. jún 2024 21:40

Trollení vám vyšlo, už jsem byl předem zpruzený ze startovní aktivity a po otevření obálky se mi dost ulevilo. Ne, že by nám to luštění teda nějak moc šlo; mrzí mě, že jsme vůbec nedošli na ty pěkné grafické šifry.

Trochu nám vadil „badyán“, protože slovenská Wikipédia trvá na tvaru „badián“, tak jsme moc svému zpátečnímu čtení nevěřili. Nějak nás uklidnila ta česká věta vedle panáka (škôlky), ale stejně nechápu, proč by to nemohlo vyjít s tím měkkým.